Dermaku kërkohet nga Bologna dhe Beshiktashi

0

 

Kastriot Dermaku në afatin kalimtar të verës pritet të largohet nga skuadra e  Cosenzas e Serisë B për të kaluar në një nivel më të lartë.

Aktualisht mbrojtësi shqiptar po vëzhgohet nga Bologna dhe Beshiktashi. Pavarësisht prej insistimit të Cosenzas, 27-vjeçari nuk do të rinovojë, pasi nëse e zgjat kontratën me klubin aktual atëherë do t’i ulte vetes mundësitë që të kalonte në një skuadër tjetër.

PËRGJIGJU