Lirohet gabimisht i dënuari me 23 vite burg, kthehet vullnetarisht

0

 

Cedrick Gant u kthye sërish në burg pasi ishte liruar aksidentalisht.

Një 29-vjeçar nga Orlando i dënuar me më shumë se 20 vjet burg për një sulm të armatosur dhe vjedhje në shtëpi është kthyer në paraburgim pasi u lirua aksidentalisht nga burgu i Qarkut Brevard javën e kaluar, tha një zëdhënës.

Cedrick Gant u kthye në pasditen e së hënës tek Marshallët e SHBA në Orlando, tha zëdhënësi i Sheriffit të Qarkut Brevard, Tod Goodyear, raporton “Orlando Sentinel”.

Gant ishte dënuar me 23 vjet në muajin shkurt për vjedhje të makinave dhe mbajtje të armëve gjysmë automatike pa leje.

Regjistrimet tregojnë se ai u transferua nga burgu i qarkut të liqenit në burgun e qarkut Brevard të mërkurën për t’u përballur me dënimet në një shkelje të provës për një akuzë kërcënuese.

PËRGJIGJU