Zvicra e interesuar të zvogëloj numrin e shqiptarëve në Kombëtaren e tyre

0

 

Kombëtarja e Zvicrës ka nisur një mision të heshtur për të zvogluar numrin e shqiptarëve që luajnë për këtë shtet.

Viteve të fundit shqiptarët kanë marrë vëmendjen më të madhe në kombëtaren helvetike, dhe jo rrallë kjo ka shkaktuar reagime te opinioni zviceran.

Rasti i fundit ishte ndeshja Zvicër – Serbi në kampionatin botëror në Rusi, ku Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka festuan me shqiponjë.

Sipas burimeve të Indeksonline, zyrtarët e Federatës së Futbollit të Zvicrës janë duke kërkuar nga trajnerët e grupmoshave që të punojnë më tepër më futbollistë zviceran.

PËRGJIGJU