QKA “Anamorava” me tri çmime në “Damastion Folk 2019”

0

 

Qendra Kulturore Artistike (QKA) “Anamorava”, është vlerësuar nga Juria me tri çmime në “DAMASTION FOLK 2019” që u mbajt në Prishtinë.

Solistja vitiase, Merita Sahiti u shpërblye me vendin e parë, QKA “Anamorava” morri vendin e tretë, kurse valltarët më të mirë të festivalit u nderuan Blend Sallahu dhe Leotrim Pajaziti.

Kryetari i QKA “Anamorava” Arianit Hetemi, ka falënderuar Drejtorinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Viti, për mbështetjen në pjesëmarrjen e këtij Festivali./GJILANI.INFO/

PËRGJIGJU