Ja si të përgatisni sanduiç me pulë dhe pesto

0

 

Një recetë e bukur dhe mjaft e shijshme.

Për të gjithë ata që nuk kanë kohë të humbasin në kuzhinë, shikoni këtë recetë të lehtë dhe shumë të shishme.

Përbërësit: 2 copa gjoks pule të gatuar dhe të coptuar ¼ filxhan me yougurt grek (me yndyre) 2 lugë të çajit me lëngë limoni 2 lugë të mëdha me pesto 2 copa pjese të spinaqit 3 pjesë buke të sanduiç-it, transmeton lajmi.net.

Përgatitja : Në një tas përzierës, kombinoni pulën, jogurtin, lëngën e limonit dhe pesto. Përzieni mirë. Përgatitni pjesët e bukës dhe rënditeni përbërësit.

PËRGJIGJU