Këto janë tri skuadrat e interesuara për Hysajn

0

 

Aventura e Elseid Hysaj tek Napoli po shkon drejt fundit.

Kapiteni i kombëtares shqiptare ditë më parë ka paralajmëruar largimin nga klubi napolitan pasi nuk kishte hapësirat e dëshiruara nga vet lojtari.

Top klubet evropiane kanë shprehur interesim për mbrojtësin e Napoli, si Manchester United, Inter, Juventus apo Bayern Munich.

Por sipas Radi Kiss Kiss Napoli që është shumë e afërt me klubin, për shqiptarin janë vetëm 3 klube të interesuara dhe ato janë: Atletico Madrid, Roma dhe Milan.

Mbetet të shihet se ku do ta vazhdojë karrierën, Hysja por një gjë është e sigurt që ai nuk do të jetë pjesë e Napolit të Ancelottit për sezonin e ardhshëm.

PËRGJIGJU