Kosovare Asllani shënon kundër Anglisë në Kupën e Botës

0

 

Suedia ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në përballjen me Anglinë, e cila po zhvillohet për momentin në Nicë të Francës dhe është e vlefshme për medaljen e bronztë.

Vetëm 11 minuta iu deshën Suedisë për të kaluar në epërsi në përballjen me Anglisë, transmeton Express.

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani,  e mposhti portierin Carlyt Telford, duke e zhbllokuar rezultatin e ndeshjes.

PËRGJIGJU