Këto janë përfitimet shëndetësore që i gjejmë te karrotat

0

 

Karrotat kanë rol të mahnitshëm shëndetësor duke filluar nga roli i tyre në tretjen e ushqimit e deri te lëkura e thonjtë në trupin e njeriut.

1. Beta karoten-Karotat janë një burim i pasur i beta karotenit, i cili është një antioksidant i fuqishëm me shumë përfitime shëndetësore. Në trup, beta karotina është konvertuar në vitaminë A për të ruajtur lëkurën e shëndetshme. Studimet tregojnë se beta karoteni gjithashtu mbron mushkëritë kundër toksinave që çojnë në kancer të mushkërive.

2.Tretja-Trupi ka nevojë për minerale të caktuara thelbësore, vitamina, fibra dhe enzima për të fuqizuar procesin e tretjes dhe karrotat i kanë ato. Karotat kanë sasi të barabarta të fibrave të tretshme gjë që ndihmon për të shtyrë ushqimin përmes sistemit të tretjes. Beta karotina shndërrohet në vitaminë A, e cila rrit shëndetin e limfociteve tuaja. Limfocitet janë qeliza që luftojnë patogjenët e lindur nga ushqimi.

3. Elementet alkaline-Ushqimi i tepërt që formon acidin ka një efekt negativ për shëndetin, por ngrënia e karrotave mund të ndihmojë në kthimin e trupit në një nivel të dobishëm të pH. Ndërsa trupi ka nevojë për ushqime si acid ashtu edhe alkalin, ajo ka nevojë për më shumë nga këto të fundit ndërsa dietat tona moderne kanë tendencë të përmbajnë shumë nga të parat. Synoni që rreth 80% e konsumit tuaj të përditshëm të ushqimit të jetë ushqime alkalizuese si karotat dhe perimet e tjera me rrënjë.

4. Kaliumi-Kaliumi funksionon në partneritet me natriumin për të balancuar nivelin e lëngjeve, i cili kontribuon në shëndetin e veshkave tuaja dhe ul presionin e lartë të gjakut. Për fat të keq, ne kemi tendencë të marrim shumë më shumë natrium sesa duhet, sepse është i pranishëm në të gjitha llojet e ushqimeve të përpunuara në një nivel të pabesueshëm. Karotat mund të ndihmojnë që ekuilibri të kthehet në shtrirje për të lehtësuar tendosjen në veshkat tuaja dhe të gjithë sistemin e qarkullimit të gjakut.

5. Shëndeti i dhëmbëve-Karotat mund të ndihmojnë në mbajtjen e dhëmbëve dhe mishrave të shëndetshëm në disa mënyra. Së pari, thjesht copëtoni karotat e papërpunuara. Ngrënia e karrotave stimulon gjithashtu prodhimin e pështymës, e cila ndihmon për të mbajtur nën kontroll bakteret në gojën tuaj. Kapaciteti i tyre alkalizues mund të balancojë pH në gojën tuaj.

6. Plagët-Ka dy komponime në karota që mund të shpejtojnë shërimin e plagëve – vitaminë C dhe beta karoten. Vitamina C është e lidhur me një sistem të shëndetshëm imunitar dhe prodhimin e kolagjenit, një përbërës kritik i lëkurës. Beta carotene është e njohur që zvogëlon inflamacionin në mënyrë që lëkura të shërohet më shpejt. Ju thjesht mund të shtoni më shumë karrota në dietën tuaj kur keni plagë ose paketoni disa karota të grira në një kompresë dhe aplikoni direkt në zonën e prekur pasi ti keni gërryer.

7. Fitonutrientët- janë natyrisht që ndodhin kimikate bimore dhe ato kanë një mori përfitimesh. Një nga phytonutrients më të fuqishëm në karota quhet falcarinol, i cili mendohet se zvogëlon rrezikun tuaj nga kanceri i zorrës së trashë, si dhe mbështet shëndetin e përgjithshëm të zorrës së trashë. Në fakt, fitonutrientët (përfshirë antioksidantët) në karota mund të zvogëlojnë rrezikun tuaj nga të gjitha llojet e kancerit.

8. Karotenoidet-Karotat gjithashtu përmbajnë një grup të veçantë antioksidues të quajtur karotenoide, të cilat përdoren për të ndihmuar në rregullimin e sheqerit në gjak. Prandaj, një dietë e pasur me karotenoide mund të zvogëlojë rrezikun e zhvillimit të diabetit tip 2. Rezultatet e studimit kanë qenë të larmishme, por të gjitha vendosin uljen e rrezikut në intervalin 15-22%.

9. Fibra- mund të ndihmojë tretjen, por është e shkëlqyeshme edhe për gjëra të tjera. Fibra e tretshme në karota lidhet me kolesterolin LDL (që është i dëmshëm) dhe lejon trupat tanë ta eliminojnë atë. Si rezultat, ne jemi më pak të prirur ndaj mpiksjes së gjakut dhe kemi një rrezik më të ulët për sëmundjet e zemrës. Fibra e pazgjidhshme ndihmon në parandalimin e kapsllëkut dhe bllokimeve të zorrëve, duke zvogëluar kështu rrezikun e problemeve si hemorroide dhe madje edhe kancer kolorektal.

10. Sytë, flokët, thonjtë dhe lëkura-Profili i ekuilibruar ushqyes i karrotave është i mirë për të gjithë trupin, përfshirë flokët, thonjtë, lëkurën dhe sytë. Fitonutrientët japin disa nga përbërësit që i duhen trupit për të ndërtuar qeliza të reja. Ky është një proces që ndodh gjatë gjithë kohës, por kur keni mungesë ushqyese, qelizat e reja nuk janë aq të shëndetshme sa mund të jenë dhe kanë një jetëgjatësi të shkurtuar. Qelizat e reja të shëndetshme krijojnë sy të pastër, lëkurë të ndezur dhe thonj të fortë.

PËRGJIGJU