Dua Lipa i tregon botës që është shqiptare në ritmet e “Lujma belin”

0
  Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ndodhet prej disa ditësh me pushime në Jug të Shqipërisë. Ajo ka promovuar përmes rrjeteve sociale të gjitha vendet turistike që ka vizituar, duke treguar në këtë mënyrë përveç kënaqësisë që po merr edhe një ftesë të hapur...

Tri rregullimet të vogla që rrisin vlerën e pronës së shtëpisë tuaj

0
  Tregu i pasurive të paluajtshme është i nxehtë! Pavarësisht nëse jeni duke shitur ose thjesht duke shikuar, është e lehtë të shtoni mijëra euro në vlerë të pronës në shtëpinë tuaj me këto tri rregullime të lira. PËR TË PËRDITËSUAR PAMJEN TUAJ: RREGULLONI NGJYRAT Për çdo bojë...

Përfitimet kryesore të shëndetit nga shalqiri

0
  Shalqiri është një frut i shijshëm dhe freskues për të gjithë ju dhe që duhet të përdorni më shumë gjatë stinës së verës, transmeton EO. Ai ka 46 kalori dhe ka përmbajtje të lartë edhe të vitaminave C dhe A . Gjiathashtu, ju ndihmon të hidratoni...

“Natyralizimi duhet të jetë një e drejtë themelore për të gjithë në Zvicër”

0
  "Ne kemi vetëm një demokraci për `tre të katërtat`. Sipas Arber Bullakajt, shumë njerëz në Zvicër nuk mund të thonë fjalën e tyre në politikë; ai dëshiron ta ndryshojë këtë Kohë më parë, është promovuar aksioni i ri për lehtësimin e natyralizimit të të huajve,...

Nigeri, dhjetëra të vdekur nga kolera

0
  Në deklaratën e bërë nga ministria e shtetit Zamfara, thuhet se në 8 rajone të shtetit 2.600 persona janë diagnostikuar me kolerën, ndërsa kanë humbur jetën 30 të tjerë. Të paktën 30 persona kanë humbur jetën nga kolera në shtetin Zamfara të Nigerisë. Në deklaratën e...

Zjarri “përpin” çdo gjë në Greqi Zjarri “përpin” çdo gjë në Greqi

0
  Shumë njerëz janë detyruar të zhvendosen me barkë nga ishulli grek, Evia, pasi zjarret u përhapen shpejt, duke shkatërruar shtëpi. Zjarret në ishullin që shtrihet në veri të Athinës detyruan edhe banorë në shumë fshatra që të evakuohen, shkruan BBC. Flakët po paraqesin rrezik edhe në...

Komuna e Vitisë edhe sivjet me plan të veprimit për shënimin e festës së njohur me emrin “Zoja e Madhe” në Letnicë

0
  Me iniciativën e Kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti në prag të shënimit të festës së njohur me emrin “Zoja e Madhe ”, e cila për çdo vjet mbahet në Letnicë të Vitisë dhe që mbledh pelegrinë nga vendet e ndryshme të botës...

Në Kosovë u dhanë mbi 460 mijë vaksina kundër Covid-19

0
  Që nga fillimi i vaksinimit e deri më sot në të gjithë Kosovën janë dhënë 460 mijë e 297 doza të vaksinës. Kështu u bë e ditur në njoftimin e fundit të IKSHPK-së. Sipas atij raporti, në 24 orët e fundit 221 qytetarë kanë rezultuar...

Mbi 100 aksidente brenda 24 orësh në Kosovë

0
  Statistika të frikshme të aksidenteve në 24 orët e fundit janë bërë të ditura nga Policia e Kosovës. Vetëm brenda këtij intervali kohor, në territorin e Kosovës kanë ndodhur 124 aksidente trafiku, shkruan lajmi.net. 29 prej tyre kanë qenë me të lënduar, teksa pjesa tjetër me...

Arrestohet i dyshuari për rrahje në një kafeteri në Gjilan

0
  Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë një person të dyshimtë pasi që i njëjti në një kafiteri pas një mosmarrëveshje me viktimën mashkull, të njëjtin e kishte goditur dhe i kishte shkaktuar lëndime. Viktima ishte dërguar në emergjencë dhe kishte pranuar tretman mjekësor. Me vendim të...