Ka ndërruar jetë një fëmi i moshës 6 vjeçare nga komuna e Gjilanit

0
  Në raportin 24 orësh të policisë njoftohet : “Në rrethana të panjohura janë rrëzuar dyert e metalit nga të cilat është lënduar një fëmijë. Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në QKUK. Në vend ngjarje kanë dal njësitet përkatëse”. Ndryshe zëdhënësi...

Në hyrje të Bresalcit të Gjilanit ka vdekur një person në aksident trafiku

0
  Në magjistralen Gjilan-Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, aty rreth mesnatës nga i cili aksident ka vdekur një person e disa të tjerë kanë pësuar lëndime. “Me datë 04 gusht 2021 rreth orës 23:25 ne rrugën magjistrale Gjilan-Prishtinë, saktësisht në hyrje të fshatit Bresalc komuna...

Kastrati: Ekipa e zjarrëfikësve nga Kamenica po bëjnë punë të jashtëzakonshme!

0
  “Ekipa e Zjarrëfikësve nga Kamenica, po qëndron në malet e Rugovës, për të ju ndihmuar në shuarjen e zjarreve, ka bërë me dije përmes profilit të tij në Facebook, kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati. Sipas tij, Mefa bashkë me kolegët e tij, po...

Kastrati: QMF në Roganë tash e dy muaj derë e hapur për shërbime mjekësore

0
  Kryetari i  komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka vizituar ekipin kujdestar në QMF të Roganës, e cila ka dy muaj që po funksionon 24 orë për kryerjen e shërbimeve mjekësore. “Edhe një zotim tjetër e përmbushëm, pavarësisht sfidave të mëdha që na i solli pandemia”,...

Digjet pjesa e një shtëpie në Koretin, fatmirësisht s’ka të lënduar!

0
  Familja Maliqi nga Koretini është përballur me djegien e një pjese të shtëpisë, e që fatkeqësisht zjarri ka depërtuar edhe në hapësirat e brendshme, shkaku i temperaturave të larta. Por, fatmirësisht, përpos dëmeve materiale, askush nga familjarët nuk është lënduar. Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron...

Komuna e Gjilanit nderon veprën e dëshmorit, Mehmetali Behluli

0
  Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Gjilanit, Shpresa Kurteshi – Emini së bashku me nënkryetarin për komunitete, Kadir Hysein, kanë bërë sot homazhe në sheshin qendror të fshatit Dobërçan, për të nderuar veprën e dëshmorit Mehmetali Behluli. “Jemi sot së bashku me nënkryetarin Hyseni, zyrtarëve...

Rritje shqetësuese e të infektuarve me coronavirus në Kosovë, 221 raste në 24 orët e fundit

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën të ditur se nga 3,160 teste të kryera në 24 orët e fundit pozitive kanë rezultuar 221 persona.  MSH njofton se në 24 orët e fundit ka vdekur një person,...

Deri më 2027, FSK, ushtri plotësisht operacionale

0
  Qendra Woodrow Wilson në Washington D.C. ka publikuar një raport të ri për Kosovën të titulluar “Konsolidimi i sovranitetit të Kosovës: Pse ka rëndësi, dhe çfarë duhet bërë tani”. Përveç që bën një përshkrim të situatës së tanishme mes Kosovës, Serbisë dhe aleatëve ndësorkombëtarë (BE...

Reçeli special me manaferra, mënyra perfekte si ta përgatisni lehtë

0
  Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me manaferra. Është pikërisht sezoni i tyre dhe tregjet janë plot me manaferra vendi. Të freskëta me shije delikate ato shndërrohen në një mrekulli të...

Qyteti më 24 milionë banorë mund të bëhet shumë shpejt i pajetueshëm

0
  Makina dhe shtëpi të zhytura nën ujë, ndërsa njerëzit llogarisin dëmet që u janë shkaktuar pronave të tyre. Kjo është panorama në Laogs, gjatë sezonit të shirave, që zgjat nga marsi deri në nëntor. Por këtë vit, banorët e qytetit më të populluar të...