Biden i kthehet sërish punës në Shtëpinë e Bardhë

0

 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, është rikthyer sërish në punën e tij, pas një pauze të shkurtër që pati për shkaqe shëndetësore.

Sekretaria për media në Shtëpinë e Bardhë, Jen Psaki, në një intervistë për media ka deklaruar se Biden e kishte telefonuar zëvendëspresidenten Kamala Harris se ishte mirë me shëndetin dhe mund t’i kthehej punës.

Harris ishte presidente e shtetit për pak minuta pasi Biden ia kishte deleguar detyrën për shkak se nuk ndjehej mirë.

Biden do të qëndrojë në Qendrën Mjekësore Ushtarake Kombëtare Walter Reed derisa ta përfundojë të gjithë trajtimin, transmeton Klankosova.tv.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here