Sunday, October 17, 2021

​Gjashtë raste të dhunës në familje brenda një dite ​

0
  Dhuna në familjet kosovare është bërë pothuajse përditshmëri. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar gjashtë raste të dhunës në familje, kryesisht gruaja...

Lutfi Haziri merr mbështetje të fuqishme edhe nga Poneshi

0
  Kryetari Lutfi Haziri, bashkë me kandidatin për Asamble nga LDK, Bardhyl Syla, kanë marrë besimin e madh edhe nga banorët e Poneshit, në tubimin...

Katër të vdekur nga COVID-19 sot në Kosovë

0
  Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik sipas të cilit nga 3.380 testime, 45 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me...

Lutfi Haziri: Fabrika Malësia i dha Gjilanit epitetin e një qendre të madhe se...

0
  Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me bartësin e listës zgjedhore të LDK-së, Avdyl Aliu dhe kandidatët për Asamble Komunale, Ramiz Ramadani, Driton...

Komuna e Vitisë pranon një makinë për pastrimin e rrugëve nga mërgimtari vitias, Xhavit...

0
  Xhavit Islami, bashkatdhetar vitias që jeton dhe vepron në Zvicër, i ka dhuruar komunës së Vitisë, një makinë për pastrimin e rrugëve. Me këtë rast...

Edhe 28 të vdekur nga koronavirusi dhe 489 raste të reja pozitive

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se nga 6,310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar...

Nis asfaltimi i rrugës kryesore në Pogragjë të Gjilanit

0
  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë inspektimit të fillimit të asfaltimit të rrugës kryesore në fshatin Pogragjë, ka thënë se bashkëpunimin trepalësh...

Viti: Diskutimet për planifikim e buxhetit komunal 2022-2024 kanë vazhduar me komunitetin pakicë, personelin...

0
  Në takime të veçanta janë zhvilluar diskutimet publike për planifikimin e buxhetit komunal për vitet 2022-2024, edhe atë me komunitetin pakicë, me personelin arsimor,...

Von der Leyen: Afganëve t’u ofrohet mundësi azili

0
  Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen bën thirrje për një zgjidhje ndërkombëtare për refugjatët, përpara samitit të G7-s mbi situatën në Afganistan. “Është...

Faza e tretë e dezinsektimit hapësinor në Gjilan nis nesër

0
  Komuna e Gjilanit në bazë të kontratës me operatorin ekonomik dhe vlerësimit të komisionit komunal në koordinim edhe me Drejtorinë e Shëndetësisë dhe Mirëqenies...