Monday, December 6, 2021

Britaniku i UÇK-së bën bredh festiv nga pushkët

0
  Ushtaraku i pensionuar britanik, Jon Harrison, mund të krenohet se e ka përgatitur bredhin më unik të Kërshëndellave. Vullnetari që luftoi kundër Serbisë në Kosovë,...

Samsung Galaxy S21 FE do të kushtojë 660 euro

0
  Samsung po përgatitet të prezantojë telefonin inteligjent Galaxy S21 FE, i cili do të jetë i disponueshëm në katër ngjyra. Galaxy S21 FE pritet të...

Pas operimit të Adriana Matoshit, flet vajza: Mami e pati më lehtë falë jush

0
  Vajza e aktores dhe deputetes Adriana Matoshi, Kaona, ka falënderuar të gjithë njerëzit që janë lutur për shëndetin e nënës së saj. Përmes një shkrimi...

Si ta kaloni këtë fund vit pa stres?

0
  Gjërat që duhen bërë përpara festave të fundvitit janë të shumta dhe secila kërkon një përkushtim të veçantë. Darka, dhurata, ftesa, përgatitje, të gjitha këto...

Shurupi i kollës me shegë dhe mjaltë, si ta përdorni për shërim të shpejtë

0
  Kolla nuk duhet nënvlerësuar apo anashkaluar. Ajo shkakton vështirësi në sistemin imunitar dhe e drobit organizmin. Pasi dobëson mekanizmat mbrojtës të imunitetit, kolla e...

Ëmbëlsirë e shpejtë pa pjekje, delikatesë e lehtë plot shije

0
  Kjo është një recetë e veçantë, e cila do t’ju mahnisë me shijen e saj fantastike dhe të lehtë. Përgatitet shumë shpejt, në vetëm pak...

Shkencëtarët krijojnë xhamin më të fortë se një diamant

0
  I ashtuquajturi xhami i karbonit, i cili gjithashtu ka përçueshmërinë termike më të lartë nga të gjitha gotat e njohura, është prodhuar nga studiues...

Indi, një grua 104-vjeçare mëson shkrim e lexim

0
  Duke u shprehur se ka dashur gjithmonë të mësojë të shkruajë dhe të lexojë, Kuttiyamma tha se e kanë martuar në moshën 16-vjeçare dhe...

Së shpejti vjen një iPhone SE i ri, më i lirë

0
  Ata që duan një iPhone më të lirë së shpejti mund të mbështeten sërish në iPhone SE. Nëse thashethemet janë të vërteta, gjatë vitit 2022...

Kaltrina Selimi publikon baladën e re “Kthehma dashninë”

0
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Kaltrina Selimi ka prezantuar për publikun këngën e saj më të re. “Kthehma dashninë” mban titullin projekti i saj i ri muzikor...