Tuesday, January 18, 2022

Pitja nga çokollata – fantazi nga tre përbërës

0
  Kjo është një pite e shijshme, që do të kënaqë orekset tuaja të ëmbla ▪ Paketimi i petëve të brumit ▪ Çokollata e madhe e qumështit ▪...

Gliko me mandarina, magjepsje nga delikatesat shqiptare

0
  Tradita shqiptare e përgatitjes së reçelit e glikove është unike në botë. Reçel me fruta nga më të ndryshmet e deri tek perimet, me një...

Ja si përgatitet mishi i bardhë, i cili shkrihet në gojë

0
  Një pjatë shumë e veçantë, e shijshme dhe me vlera të larta ushqyese. Përbërësit: – 500 g mish të bardhë gjeldeti, – 4 dl jogurt, – 100 g...

Tullumbat më të shijshëm,ëmbëlsirë e lëngshme,së cilës s`mund t’i rezistoni

0
  Me këtë recetë tullumbat mund t’i gatuajnë edhe fillestarët në kuzhinë. Përbërësit: ▪ 360 g miell ▪ 140 gr bollgur ▪ 2 të bardha veze ▪ 1 sheqer vanilje ▪...

Troftë pikante në salcë: Drekë e mrekullueshme për të gjithë familjen

0
  Mund të jetë një peshk tjetër sipas zgjedhjes suaj, çdo peshk lumi, deti apo liqeni. Përbërësit: – 1 troftë rreth 800 gramë – 2 speca djegës të...

Pogaçe me jogurt, e gatshme për 20 minuta

0
  Nuk ka furrë buke e cila gatuan këso buke të mirë! Fjala është për pogaçen e cila gatuhet me jogurt, i cili brumit i jep...

Receta unike e bakllavsë me çokollatë

0
  Bakllavaja është një ëmbëlsirë shumë e njohur dhe ka mënyra të ndryshme për ta përgatitur atë. Por AgroWeb.org këtë herë ka menduar t’ju njohë me...

Tavë dimërore me oriz dhe patate, receta e ngrohtë plot shije

0
  Orizi përbën një nga drithërat më të preferuara të konsumatorëve shqiptarë. Recetat e gatimit me këtë drith janë të thjeshta. Zakonisht, amvisat shqiptare ia dedikojnë një...

Tortë me limon dhe kokos: Një ëmbëlsirë që kënaq të gjitha shqisat

0
  Desert freskues dhe i lehtë, perfekt për të gjitha rastet! Përbërësit: – 1 filxhan 250 ml, – 125 g gjalpë (bën edhe margarinë), – 325 g (1 konservë)...

Si të përgatisni në shtëpi trileçen më të mirë që keni provuar ndonjëherë

0
  Trileçja është njëra ndër ëmbëlsirat më të preferuara në vendin tonë. Kjo ëmbëlsirë është e thjeshtë në përgatitje dhe ka pak përbërës, por shija e...