Sunday, October 17, 2021

Përfitimet shëndetësore nga noti

0
  Tashmë gjendemi në stinën e verës, kur është edhe koha ideale për t’u relaksuar dhe për të forcuar muskujt e këmbeve dhe krahëve. Zgjidhja...

Kjo është sallata shëruese me kastravec dhe hudhër

0
  Sipas Shoqërisë Amerikanë të Shëndetit të zemrës çdo vit e më shumë po shtohen rastet e personave të prekur nga hipertensioni. Përveç mjekimeve, një rol...

Produkti që mbron shëndetin e flokut,si ta përdorni

0
  Majoneza është një nga salcat më të përdorura në botë. Kohët e fundit, industria ushqimore po prodhon variante me pak yndyrë dhe me përbërës natyralë...

Sheqeri, doza ditore që nuk duhet tejkaluar

0
  Meqë duket se sheqeri është përgjegjës për disa sëmundje, është më mirë të dini më shumë rreth tij. Studimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (WHO),...

Pse duhet të hani kos në mëngjes,njihuni me vlerat fantastike për shëndetin

0
  Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra...

Bima mjekësore që ju duhet për shëndetin e stomakut dhe truri

0
  Gjethet e mentes konsiderohen si një barishte aromatike për pije të caktuara ose për qetësimin e stomakut. Në të vërtetë, gjethet e mentes ofrojnë...

Shëndet i mirë nga xhenxhefili/ Mënyrat kuruese në kushtet e shtëpisë

0
  Xhenxhefili pluhur përdoret gjerësisht në mjekësinë popullore të shumë vendeve të ndryshme të botës. Sipas informacioneve, xhenxhefili është i dobishëm për shëndetin e zemrës,...

Fuqia e lëngut të kumbullës për shëndetin e stomakut

0
  Lëngu i kumbullave të thata ka bërë për vete shumë njerëz në botë falë aftësisë që ka për të zgjidhur problemin e mundimshëm të...

5 trajtime me sheqer për lëkurë plot shkëlqim dhe shëndet

0
  Kujdesi për shëndetin e lëkurës duhet të jetë i vazhdueshëm dhe sa më natyral. Lëkura gjatë gjithë kohës është në kontakt me papastërti që ndodhen...

Si ndikon uji i ftohtë në tretjen dhe shëndetin e zorrëve

0
  Vera është koha kur rekomandohet të pini më shumë ujë, por shumë njerëz përdorin ujë të ftohtë apo edhe akull për t’u freskuar. Mirëpo,...