Sunday, October 17, 2021

Dafina Zeqiri publikon albumin “Dafinë Moj”

0
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, ka publikuar albumin esaj të shumë paralajmëruar, “Dafinë Moj”. Ky album është kurorëzim i një pune disa vjeçare të...

Elvana Gjata unike me paraqitjen e saj

0
  Elvana Gjata erdhi joshëse në imazhet e reja. Elvana Gjata nuk është shumë aktive me mbrëmje muzikore gjatë kësaj periudhe. Ajo i jep rëndësi të madhe...

Dafina poston foto e rrethuar me CD të albumit dhe përcjellë një mesazh

0
  Dafina Zeqiri ka finalizuar albumin e saj. Këngëtarja kosovare me muaj të tërë ka punuar rreth albumit “Dafinë moj”, i cili përmban 14 këngë shumica...

Ora shpërblehet me çmimin “Ikona e Stilit” në Javën e Modës në New York

0
  Ato janë dy nga artistet më të famshme të muzikës në Mbretërinë e Bashkuar. Këngëtaret e famshme Rita Ora dhe Charli XCX dukeshin tejet me...

Ava Max publikon këngën e re “Sad boy” në bashkëpunim me Jonas Blue

0
  Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ava Max, vazhdon të jetë një emër mjaft dominues në zhanrin pop, në tregun ndërkombëtar. Së fundmi, ajo ka realizuar...

Rita Ora mezi pret fansat ta shohin përformancën e saj në “Kullen Eifel”

0
  Rita është treguar entusiaste për performacën e saj në Paris. Ka disa ditë që këngëtarja ka vizituar shpesh Parisin ku edhe ka ndarë imazhe të...

Kidda paralajmëron befasi për fansat

0
  Reperi i njohur shqiptar, Kidda, duket se ka paralajmëruar fansat për projektet e reja muzikore. Derisa ka shijuar një verë me mbrëmje e koncerte të...

I dashuri e uron Bebe Rexhën për ditëlindjen e 32-të me fotografi të dyshes

0
  Artistja shqiptare me renome botërore, Bebe Rexha, këtë javë ka festuar ditëlindjen e saj të 32-të. Me këtë rast, ajo ka marrë urime të shumta...

Emri i vërtetë i Rita Orës u zbulua dhe arsyeja se përse ajo e...

0
  Rita ka lindur në Prishtinë, Kosovë, me të dy prindërit me origjinë shqiptare. Rita Ora është bërë një emër i famshëm falë zërit të saj...

Dua Lipa vazhdon me suksese të reja në Spotify

0
  "Future Nostalgia" po qëndron në `top listën` e Spotify. Dua Lipa, këngëtarja kosovare me famë të gjerë ndërkombëtare po korr suksese të njëpasnjëshme me albumin...