Monday, December 6, 2021

Sulmon mbesën dhe nipin e tij një person në Gjilan, arrestohet nga policia

0
  Një person në Gjilan kishte sulmuar fizikisht nipin dhe mbesën në shtëpinë e tij. Sipas policisë familjarët e tij kishin raportuar se i dyshuari...

Arrestohet për armëmbajtje pa leje një person në Pasjan

0
  Një pistoletë dhe shtatë fishekë janë gjetur dhe konfisuar nga policia prej një personi të dyshuar gjatë  kontrollimit të automjetit të tij në Pasjan...

Në Gjilan arrestohet personi në kërkim

0
  Në bazë të urdhëresës lëshuar nga Gjykata Themelore në Gjilan u arresua një person në kërkim, shtetas ky i Kosovës. Nderkaq i njëjti është dërguar...

Janë gjetur dhe konfiskuar 22 qese me heroinë në Gjilan

0
  Janë konfiskuar 22 qese apo 1kg e 744.4 gram, me substancë narkotike të llojit heroinë , njofton Policia e Kosovës. Kjo sasi e drogës është...

Arrestohet në Novobërdë i dyshuari për dhunë fizike në familje

0
  Në Novobërdë është arrestuar një person, shtetas i Kosovës i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike në familjen e tij. Një mosmarrëveshje mes bashkëshortëve...

Arrestohen dy persona në Rajonin e Gjilanit

0
  Në Rajonin e Gjilanit janë arrestuar dy persona gjatë 24 orëve të fundit, bëhet e ditur përmes autoriteteve policore nga Qendra. Për rastin e parë...

Rrokulliset me traktor, vdes burri nga Kamenica

0
  Policia njofton për një vdekje aksidentale në Kamenicë. Një person i gjinisë mashkullore është rrokullisur me traktor, me ç’rast është ndarë nga jeta. Njoftimi i plotë...

Në fshatin Gjylekar të Vitisë shoferi godet këmbësorin e lë të shtrirë në rrugë...

0
  Në fshatin Gjylekar të Vitisë është gjetur një burrë i shtrirë në një hendek skaj rrugës, pasi ishte goditur nga një veturë, shoferi i...

Fëmija plagos babain aksidentalisht me armë në fshatin Livoq i Ultë të Gjilanit

0
  Policia e Kosovës ka njoftuar se në fshatin Livoq i ultë të Gjilanit, një fëmijë ka qëlluar aksidentalisht me armë babain e tij. Rasti ka...

Edhe rreth pikave të karburanteve në Komunën e Gjilanit do të shtohen aktivitetet policore

0
  Komandanti i stacionit Policor në Gjilan Major Agim Lipovica  me stafin e tij të lartë,  sot ka thirrur në takim pronarët e pikave të...