Tuesday, January 18, 2022

Kryetari Hyseni dhe ambasadori Minxhozi dakordohen për bashkëpunimin

0
  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni ka pritur sot në një takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, me të...

Vizitohet SHHB “Bereqeti” – dega në Gjilan nga Komandanti i LMT-së, Deniz Demiryakan

0
  Komandanti i LMT,  kapiteni Deniz Demiryakan (KFOR-i Turk), vizitoi SHHB “Bereqeti” – dega në Gjilan, ku u prit nga koordinatori i degës, Agim Hyseni,...

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan, ka organizuar tribunën – JANARI I PËRFLAKUR

0
  Në shënimin e përvjetorëve të rënieve të viganëve të kombit tonë, pishtarëve të lirisë, Kadri Zeka, Jusuf Gërvalla, Rexhep Mala, Nuhi Berisha e Bardhosh...

Kurti bëri homazhe te busti i Kadri Zekës

0
  Në nderim të tre veprimtarëve të shquar të çështjes kombëtare, Jusuf e Bardhosh Gërvallës, dhe Kadri Zekës, Kryeministri i Republikës së Kosovës, i ka...

Njerëzit si Jusufi, Bardhoshi e Kadriu hyjnë në histori e mbeten përjetësht

0
  Presidentja Vjosa Osmani pas homazheve te varrezat e Jusuf dhe Bardhosh Gërvallës, ka thënë se sot teksa kujtojnë heronjët tanë të përhershëm, Jusuf e...

Unitet politik që zgjedhjet serbe të mos mbahen në territorin e Kosovës

0
  Lëvizja Vetëvendosje thotë se nuk do të lejohet mbajtja e zgjedhjeve serbe të prillit në territorin e Republikës së Kosovës, njëjtë siç u veprua...

Kurti për vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Zeka: Të mundësohet drejtësia

0
  Në 40 - vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me presidenten e...

Pjesëtarët e FSK-së trajnohen nga ushtarët Amerikanë

0
  Në kuadër të bashkëpunimit me ushtrinë Amerikanë, njëzetë pjesëtarë të Regjimentit të dytë të Këmbësorisë të Komandës së Forcave Tokësore përfunduan trajnimin një javor...

Edhe 728 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 5.297 testime, 728 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Kryeprokurori Kadriu priti në takim Policinë e Kosovës për regjionin e Gjilanit

0
  Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, z. Arben Kadriu, sot ka pritur në takim pune Drejtorin e Policisë Rajonale të Gjilanit, z. Agron Rukiqi,...