Sunday, October 17, 2021

Kryetari Haliti ka ngushëlluar familjen e Sahit Zekës, me rastin e vdekjes së tij

0
  E nderuara familje Zeka Me lejoni që të ju shprehi ngushëllimet e mija më të sinqerta me rastin e vdekjes së Sahit Zekës, nga Begunca...

Në Viti po mbahet Panairi për ruajtjen e vlerave tradicionale

0
  Është hapur sot panairi dy ditor, që mbahet për të dhjetën herë me radhë për ruajtjen e vlerave tradicionale, e që po organizohet nga...

Vitia me marsh vetëdijesimi ka shënuar muajin e kancerit të gjirit

0
  Me qëllim të vetëdijesimit të qytetarëve të Komunës së Vitisë, në luftë kundër kancerit të gjirit me moton “Beso, mos u dorëzo, lufto për...

Lutfi Haziri ka nderuar me mirënjohje prof. dr. Ahmet Maloku, për të arriturat në...

0
  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nderuar me mirënjohje prof. Dr. Ahmet Malokun, për të arriturat në shkëncën e sigurisë. Haziri e ka...

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri nderon me mirënjohje drejtoreshën e kursit të gjermanishtes, Ibadete...

0
  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka vizituar sot shkollën e kursit të gjermanishtes, ku me drejtuesit e saj ka biseduar për punën...

Nënshkruhet marrëveshja për renovimin e 15 shtëpive të familjeve nevotare në Komunën e Kamenicës

0
  Komuna e Kamenicës nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi me Fondacionin e Mijëvjeçarit të Kosovës (“MFK”) për renovimin e 15 shtëpive të familjeve në nevojë Komuna e Kamenicës...

Shkollat në Vërban dhe Radivojc bëhen me kabinet të informatikës

0
  Falë të një donacioni të bashkatdhetarit tonë, Tahir Shabani, komuna e Vitisë, ka bërë dy shkolla fillore të mesme të ulët me kabinete të...

Dy të vdekur dhe 14 raste pozitive me coronavirus në Kosovë

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se nga 1.153 testime, 14 qytetarë...

Gjilani bëhet komuna e parë që i vë bazat e një qyteti të mençur...

0
  Lutfi Haziri, kryetar i Komunës, ka pranuar sot nga ekipi i Universitetit për Biznes dhe Teknologji (UBT) në Prishtinë strategjinë e qytetit të mençur...

Lamtumirë Prof. Adem Murati

0
  Me pikëllim të thellë morëm lajmin se paska ndërruar jetë profesori i Historisë, intelektuali dhe studiuesi i dalluar, Prof. Adem Murati. Mbarë shoqëria ka mbetur...