Tuesday, January 18, 2022

Njerëzit si Jusufi, Bardhoshi e Kadriu hyjnë në histori e mbeten përjetësht

0
  Presidentja Vjosa Osmani pas homazheve te varrezat e Jusuf dhe Bardhosh Gërvallës, ka thënë se sot teksa kujtojnë heronjët tanë të përhershëm, Jusuf e...

Unitet politik që zgjedhjet serbe të mos mbahen në territorin e Kosovës

0
  Lëvizja Vetëvendosje thotë se nuk do të lejohet mbajtja e zgjedhjeve serbe të prillit në territorin e Republikës së Kosovës, njëjtë siç u veprua...

Kurti për vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Zeka: Të mundësohet drejtësia

0
  Në 40 - vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me presidenten e...

Pjesëtarët e FSK-së trajnohen nga ushtarët Amerikanë

0
  Në kuadër të bashkëpunimit me ushtrinë Amerikanë, njëzetë pjesëtarë të Regjimentit të dytë të Këmbësorisë të Komandës së Forcave Tokësore përfunduan trajnimin një javor...

Edhe 728 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 5.297 testime, 728 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Bëhen 23 vjet nga masakra e Reçakut

0
  Kanë kaluar 23 vjet nga lufta në Kosovë, ku janë vrarë mbi 13,500 persona, në mesin e tyre fëmijë, gra, pleq e civilë. Gjatë luftës...

Edhe dy të vdekur dhe 427 raste me COVID-19 në Kosovë

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 5.881 testime, 427 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Nga sot FSK mund të zbarkojë kudo në botë

0
  Kufiri mes Rusisë e Ukrainës është i mbushur me ushtarakë. Këtyre forcave mund t’u bashkohet edhe Kosova, qysh nga kjo e enjte. Në fakt nga...

Një i vdekur dhe 424 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit nga 6.360 testime,...

Qeveria: Pensionet nuk do të jenë nën 100 euro

0
  Qeveria e Kosovës në mbledhjen që po mbahet ka miratuar propozim-vendimin e Ministrisë së Financave për rritjen e shumës së skemave pensionale për katër...