Tuesday, December 7, 2021

Shtabi i LDK-së falënderon gjilanasit që po tregojnë kulturë të lartë qytetarie e demokratike,...

0
  Të nderuar përfaqësues të mediave, Ju falënderojmë për prezencën tuaj në këtë konferencë për media të Shtabit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan. Procesi zgjedhor...

Voton Lutfi Haziri: Në këtë ditë të bardhë, ftoj qytetarët që në mënyrë solemne...

0
  Kandidati i LDK-së për Kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me familjen e tij ka votuar sot në shkollën fillore “Abaz Ajeti”. Haziri ka...

Alban Hyseni: Dil voto, vota është e drejta jote, është fuqia jote

0
  Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka votuar sot në Qendrën e Votimit, në shkollën fillore “Abaz Ajeti”,...

LDK apelon gjilanasit: Votoni në mënyrë masive për t’i kontribuar të ardhmes dhe zhvillimit...

0
  Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan fton qytetarët që të dalin në mënyrë masive për ta shprehur vullnetin e tyre të lirë përmes votës...

Sot qytetatët e Gjilanit, Vitisë dhe Kamenicës po votojnë kandidatët për kryetarë

0
  Në Kosovë po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në 21 komuna të vendit, kurse në mesin e tyre janë edhe Gjilani, Vitia...

Fushata përfundoi, por bashkë me të nis një shpresë e re për Gjilanin

0
Çdo problem e ka një zgjidhje, e çdo kohe pas lënies në harresë e humbjes së shpresës, i vjen dita e ndryshimit, dita e...

Për 6 muaj, qeveria Kurti nuk emëroi në pozita të larta asnjë gjilanas

0
  Për gjashtë muaj, Qeveria Kurti nuk e bëri asnjë emërim të njerëzve të Gjilanit në pozita të larta. Madje, shqetësues është fakti se gjilanasit e...

Lutfi Haziri: Kjo Kryengritje politike është treguesi më i mirë se Gjilani do të...

0
  Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në tubimin përmbyllës të falënderimit, është ndier i impresionuar me mbështetjen në formë plebishitare të qytetarëve. Haziri këtë masivitet e...

Llashtica e mobilizuar për ta votuar numrin 144

0
  Në takimin e mbajtur në fshatin Llashticë, pamë një disponim të madh të qytetarëve të atij lokaliteti për t'ia dhënë Gjilanit ndryshimin e nevojshëm. Kryetari...

Cërnica ka vendosur për numrin 144

0
  Në takimin e mbajtur në fshatin Cërnicë, gjetëm frymën e fitores edhe aty, si ngado tjetër. Kryetari Alban Hyseni, në praninë e Kryeparlamentarit Glauk Konjufca,...