Tuesday, January 18, 2022

Ylli i Shqipërisë në formacionin më të mirë të javës në La Liga

0
  Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare dhe i Rayo Vallecanos në Spanjë, Ivan Balliu është duke kaluar momentin më pozitiv në karrierë. Balliu është një titullar i...

Drita ndanë rrugët me Erion Vucaj

0
  Drita ka mbyllur bashkëpunimin me mesfushorin, Erjon Vucaj. Faqja zyrtare e skuadrës së Dritës ka njoftuar për shkëputjen e marrëveshjes me mesfushorin. NJOFTIMI FALEMINDERIT ERJON VUCAJ Klubi jonë,...

Emir Sahiti, një tjetër kosovar që kërkohet nga Torino

0
  Emir Sahiti është lojtari më i fundit që zyrtarisht do përfaqësojë Kombëtaren e Kosovës. Futbollisti i Hajduk Split ka shkëlqyer në muajt e fundit, prandaj...

Mourinho e do mbrojtësin e Kosovës

0
  Skuadra e Romës ka shfaqur interesim për mbrojtësin e Përfaqësues së Kosovës, Mërgim Vojvoda, i cili aktualisht mbron ngjyrat e klubit tjetër italian, Torino. Sipas...

Gazeta italiane: I refuzuar edhe nga Sarri, Muriqi largohet nga Lazio

0
  Vedat Muriqi do të largohet nga Lazio dhe kjo është e qartë, sipas gazetës së përditshme italiane Corriere dello Sport, pasi sulmuesi i Kosovës...

Messi rezulton pozitiv me Covid-19

0
  Lionel Messi ka rezultuar pozitiv me Covid-19, dhe lajmin e ka konfirmuar klubi i tij Paris Saint-Germain. Ylli argjentinas do të mungojë në ndeshjes e...

Lyoni dëshiron ta largojë Xherdan Shaqirin vetëm katër muaj pas transferimit

0
  Lyon dëshiron ta shesë yllin shqiptar, Xherdan Shaqirin, vetëm katër muaj pas nënshkrimit të tij nga Liverpooli. Skuadra franceze e solli Shaqirin në klub në...

Kryetari Rahimaj takon klubet sportive dhe OSHC-të

0
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj, ka takuar sot përfaqësuesit e klubeve sportive si dhe organizatat e shoqërisë civile të komunës sonë. "Shpreha gatishmërinë...

Amir Rrahmani: Viti 2021 ishte më i miri në karrierën time

0
  Lojtari më i mirë kosovar në Evropë në vitin 2021 ishte padyshim mbrojtësi, Amir Rrahmani. Kapiteni i kombëtares së Kosovës dhe lojtari i Napolit, Amir...

Xhaka: Falënderoj Artetën sepse më ktheu në një lider

0
  Dhjetori i vitit 2019 ishte një pikë e ulët për Granit Xhakën, i cili u sulmua jashtë fushës nga tifozët e Arsenalit gjatë barazimit...