AKR-ja, kudo që ka prezencë në udhëheqje të ndonjë institucioni le gjurmë përherë pozitive dhe të dukshme

0
  Në kuadër të AKR Dega në Gjilan, Kandidatja për Kuvend Komunal Arjeta Asallni (6), mbajti aktivitetin për Administratë të Përgjithshme. Administrata në Gjilan, ka progres në këto vite por jo të theksuara, përndryshe të gjitha avansimet në efikasitetin, shpejtësinë në nxjerrjen e dokumenteve në kohë...

Në mandatin tonë katërvjeçar do të jemi shumë të vëmendshëm me “Dardaninë”, kjo lagje meriton të jetë moderne!

0
  Takimet me qytetarë në kuadër të fushatës elektorale i përmbyllëm në lagjen “Dardania”, bashkë me kandidatët për Kuvendin Komunal në Gjilan, Selami Xhemaili, Kushtrim Qamili, Flakron Ismajli dhe Blerina Bajrami. Çdo ditë jemi në këtë lagje të frekuentuar jo vetëm nga gjilanasit por nga gjithë...

Haziri përgëzon shoqatën kulturore “Gilan” për aftësimin profesional në rrobaqepësi të 530 grave

0
  Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar të premten shoqatën kulturore Gilan, ku është pritur nga drejtoresha ekzekutive, Filiz Sllamniku. Sllamniku e ka falënderuar kryetarin Haziri për mbështetjen e madhe të ofruar ndaj kësaj shoqate, e cila ka aftësuar 530 gra në rrobaqepësi. Ndërkaq, kryetari Haziri...

Bashkë Qeverisim

0
  Besimin në institucione lokale do ta kthejmë së bashku. Me ndershmëri e profesionalizëm do e kthejmë Gjilanin kah e mbara e kah zhvillimi, ashtu siç po bën Lëvizja me gjithë Kosovën. Ndryshimin do e bëjmë #bashkë, sepse bashkë jemi më shumë, bashkë jemi më mirë,...

Banja e Dobërçanit “Vëllezërit Ibishi”, një storie suksesi dhe e njohur edhe përtej kufijve shtetëror e kombëtar

0
  Në përmbyllje të vizitave nëpër biznese gjilanase, ishim tek Banja e Dobërçanit “Vëllezërit Ibishi”, një storie suksesi dhe e njohur edhe përtej kufijve shtetëror e kombëtar. Falënderim i posaçëm për njërin nga pronarët e këtij biznesi, Ibish Ibishi për kontributin e dhënë ndër vite në...

Familja e prof. dr. Xhavit Ahmeti mbështet Lutën

0
  Famijla e kimistit më në zë në Anamoravë prof. Dr. Xhavit Ahmeti, ka ofruar mbështetje të fuqishme për kryetarin e Gjilanit, Lutfi Haziri. Vëllau i të ndjerit Xhavit Ahmeti,  ish-Ministri i Transportit dhe Postë Telekomunikacionit, Qemajl Ahmeti, ka kërkuar publikisht nga qytetarët e Gjilanit mbështetjen...

Lutfi Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

0
  Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në vazhdën e vizitave tek bizneset, ka qëndruar sot në kompaninë për prodhimet nga druri ABC Design, ku është pritur nga pronari, Fadil Rrahmani. Kryetari Haziri ka thënë se ABC Design është shembulli më i mirë i rritjes së punësimit...

Lutfi Haziri viziton fabrikën për përpunimin e metaleve Ceni Company

0
  Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar fabrikën për përpunimin e metaleve Ceni Company në Lladovë, ku u mirëprit nga pronari, Hysen Hyseni. Haziri ka përgëzuar pronarin Hyseni për sukeset e kësaj kompanie, e cila është hapur sivjet.   “Fabrika për përpunimin e metaleve Ceni Company që...

Lutfi Haziri mbështet kërkesat e hotelierëve për lehtësimin e masave të pandemisë

0
  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur sot në takim delegacionin e Odës së Hotelerisë së Kosovës (OHK), ku është diskutuar për masat anti-Covid si dhe nevojën për lehtësimin e tyre, meqë edhe rrethanat tani janë më të favorshme. Kryetari Haziri ka treguar...

PDK: Ndezëm qirinjtë në nderim për të gjithë familjarët që humbën më të dashurit e tyre nga COVID-19

0
  Sot ndezëm qirinjtë te Teatri i Qytetit në nderim për të gjithë familjarët që humbën më të dashurit e tyre nga beteja me COVID-19. Bashkëndjejmë me të gjitha familjet që janë prekur nga ky virus famëkeq dhe urojmë që kjo situatë mos të përsëritet më. Një...